Tenisky Adidas NMD_R2

Tyto tenisky jsem vlastně ani neměl ve svém wishlistu a dostal jsem se k nim úplně náhodou. Dokonce na první a druhý pohled mě nijak nezaujaly a je pravda, že se vzorováním tohoto modelu jsem se musel trochu sžít 😃 Na druhou stranu jako majitel původních jedniček mám na co navázat a také s čím srovnávat.

A

Adidas NMD_R2 je pokračováním původních NMD_R1, typických třemi bočními plugy. Oproti jedničkám doznala největší změny asi podrážka, která je celoboostová a na vnější straně už nemá typické obdélníkové plugy, které byly v zadní části nahrazeny prolisem. Naopak na vnitřní straně zůstal plug zachován, jen je o něco větší a má jiný tvar. Oproti jedničkám (alespoň těm co mám já) je Primeknit (materiál svršku) silnější, čímž mi bota přijde i pevnější. Co se mi na této botě líbí, je zadní část, ve které je skrz patku provléknuto poutko z popruhoviny a patka je navíc oproti prvnímu modelu kožená. Konkrétně u této barevné kombinace je poutko červené a je sladěno s bočním plugem.

NMD_R1_vs_R2

Závěrem můj názor na tuto botu. V porovnání s předchozím modelem je pohodlnější a lépe sedí na noze. Díky silnějšímu svrchnímu materiálu (Primeknitu) mi přijde, že i lépe drží tvar a nejsou v ní tolik vidět obrysy palce a kloubů.

A jak bych to shrnul? Dobře vypadající a velice pohodlná teniska, která se dá s ohledem na kombinaci černé a bílé celkem slušně sladit s většinou outfitů. Co mi asi nejvíc vadí, je celkově velká rozšířenost NMDček, ze kterých se stala docela masovka, takže je třeba být připraven i na to, že ve stejných botách občas někoho potkáte. Pokud bych neměl tolik bot a chtěl ji na každodenní nošení, šel bych asi do nějakého univerzálnějšího modelu. Co se týče ceny, pohybuje se většinou pod 4 tisíci (3.799,- Kč na adidas.cz), což dle mého odpovídá kvalitě bot a tudíž mi nepřijde vysoká.

Processed with VSCO with f2 preset

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s