7 důvodů, proč je těžké fotit outfity

Pokud postujete častěji na sociálních sítích, určitě se s tím setkáte. Jakmile se budete chtít posunout od outfitových fotek, pořízených doma před zrcadlem nebo kabinkách shopping centra někam dál, určitě se dostanete minimálně k polovině stejných otázek, které budete řešit.

Co na sebe

Od 3 outfitových fotek týdně je to už docela problém, pokud nechcete opakovat dokola stále stejné věci. Pak často není jiná možnost, než hodně nakupovat, kreativně kombinovat stávající kousky, nebo si věci půjčovat. Výhodu mají profesionální blogeři, kteří dostávají věci v rámci spolupráce s různými značkami, což ale běžné spíše v zahraničí. V mém případě si ale musím vystačit s tím co si koupím a nebo ušiju.

Processed with VSCO with f2 preset

Fotograf

Na rozdíl třeba od fotek přírody se většinou neobejdete bez pomoci, teda pokud nechcete skončit u selfies před zrcadlem. Je jasné, že najímat profi fotografa pokaždé, když chcete udělat fotku na instagram, je zbytečné. Stačí vlastní foťák, stativ a někdo, kdo půjde s vámi a pomůže třeba s tím, že občas zmáčkne spoušť. Jenže tady je ten problém, ačkoli se někdo dopředu nabídne, zrovna ten den nemá čas, nebo se mu hodinu předtím vybije telefon. A čím častěji chodíte fotit, tím méně se někomu chce chodit s vámi. Pak už nezbývá nic jiného, než vzít stativ a u fotoaparátu použít samospoušť 😃

Lokace

Lokace, neboli místo, kde se dá fotit. Někdo si vystačí s interiérem, ideálně doma, na vlastní zahradě, či terase. Pokud chcete ale fotit mimo domov, či ateliér, je už potřeba trochu plánovat. Ať už fotíte v přírodě, nebo ve městě, vždy je dobré si místo předem prozkoumat a vzít v potaz dostupnost, světlo (některá místa mohou být většinu dne ve stínu nebo proti slunci) a další faktory (popsané v následujících kapitolách). Pokud jde o polohu a dostupnost, mě osobně pomáhá najít si lokaci online na mapě a použít např. Street view. Často lze také najít fotky ze zvažované lokality např. na Instagramu pomocí správného hashtagu.

Processed with VSCO with f2 preset

Lidé

Není nad to si vybrat místo, přes které stále proudí davy lidí. Jen co začnete, už vám někdo leze do záběru. Jsou místa, která jsou přelidněná stále, jako Václavské náměstí, kde jsou davy lidí i v noci. Na takovém místě je většinou nutné s lidmi v pozadí počítat a na výsledné fotce je prostě rozmáznout. Pak jsou i místa, kde záleží na čase a pokud chcete hezké foto bez lidí, je třeba se časové přizpůsobit. Kancelářské komplexy jsou většinou liduprázdné o víkendu a na některá frekventovaná místa v centru měst je lepší si trochu přivstat. Kolem nákupních center se zas dobře fotí o vybraných státních svátcích, kdy jsou zavřená.

Počasí

Pokud fotíte venku, tento faktor většinou neovlivníte. Určitě je dobré sledovat předpovědi a podle nich se zařídit. Někdy ale počasí prostě neodhadnete a proto je vhodné mít záložní variantu, například garáže nákupního centra, kryté nádražní nástupiště nebo třeba metro.

Processed with VSCO with f2 preset

Securiťáci

Kdo fotí pravidelně a často, setká se občas s tím, že je z místa vykázán, nejčastěji ochrankou. Pokud fotíte v nákupních centrech, garážích, nebo u kancelářských komplexů jinak, než mobilem, s velkou pravděpodobností se s těmito osobami setkáte. Velký objektiv tyto lidi asi přitahuje a většinou nemá smysl se s mimi dohadovat. Často vás vyhodí i venku poblíž kancelářské budovy, která je na veřejném prostranství a přestože tady vám to většinou nemohou zakázat, špatně se jim to vysvětluje (zvláště když narazíte na jedince se základním vzděláním). Pozor je třeba dát také na místa, kde je zákaz vstupu (železniční a tramvajové mosty, vyklizené objekty apod.), kde vás zas může vyhnat obecní nebo státní policie. V praze je třeba oblíbený Trojský most, kde jsou policejní hlídky dost časté (osobní zkušenost).

Processed with VSCO with f2 preset

Protože to stejnak nikoho nezajímá

Tento bod je sice trochu nadsázka, ale je fakt, že na sociálních sítích je spoustu zajímavějších témat na focení (jako například jídlo), která jsou méně náročná a navíc mají daleko lepší odezvu (likes).

Processed with VSCO with f2 preset

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s