One day trip – Berlin

Minulý víkend jsem se spontánně rozhodl vyrazit někam za hranice a protože Berlín jsem měl už delší dobu na seznamu, volba byla celkem jasná.

Do Berlína je z Prahy celkem dobré spojení. Dá se letět letadlem, jezdí tam několik přímých linek autobusových dopravců a také vlak. Protože jsem cestu plánoval tzv. na otočku, zvolil jsem pro minimalizaci únavy nakonec vlak, kde jsem si koupil první třídu.

6243760032_IMG_0658

Výhodou vlaku oproti letadlu je, že vás zaveze přímo do centra města a berlínské hlavní nádraží (Hauptbahnhof) je v pěší vzdálenosti od několika významných památek. Za 5 minut chůze dojdete například k budově Říšského sněmu a od té je to jen kousek k Braniborské bráně.

img_9240.jpg

 

V Berlíně je spousta zajímavých míst, která je dobré navštívit. Když pominu profláklá místa, jako Braniborská brána, budova Říšského sněmu, Muzejní ostrov, Berliner dom (obrázek níže) nebo Památník holocaustu, je v Berlíně spousta zajímavostí, které stojí za to vidět.

4_final

Mým cílem bylo hlavně nasát atmosféru města, takže jsem se procházel ulicemi, Samozřejmě jsem navštívil také místo plné nových budov Potsdamer platz, „východoněměcký“ Alexander platz a také si projel několik linek metra.

final

Berlín má z mého pohledu opravdu kvalitní a rozsáhlou městskou dopravu. Najdeme tu několik linek metra (U-bahn), vlaky (S-bahn), autobusy, tramvaje i lodě. Já využil celodenní jízdenku, která vyšla na 7 EUR.

IMG_9618

Jelikož byla neděle, byla zavřená většina obchodů, takže se tentokrát nekonaly nákupy. Jako z každé zahraniční cesty jsem si dovezl několik časopisů, které u nás nejsou k dostání, překvapil mě např. magazín Highsnobiety, na který jsem narazil v prodejně Virgin, a přestože stál 10 EUR, musel jsem ho mít a udělal mi opravdu radost.

IMG_9183

A shrnutí? Pokud si chcete projít město, dá se Berlín zvládnout s přehledem za jeden den. Za peníze, co ušetříte za hotel, si pak můžete koupit něco navíc, nebo je věnovat na další trip. Do Berlína mám v plánu se určitě ještě vrátit, protože některá místa jsem nestihl, nebo jsem na ně dostal tip od známých, co tam žili, až v okamžiku, když viděli mé posty na instastories 🙂

IMG_9617

3_final

IMG_9175

2_final

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s