One day trip – Vídeň

Před nedávnem jsem se opět vydal na cesty a tentokrát navštívil další evropskou metropoli. Do Vídně, podobně jako předtím do Berlína, jsem využil přímé vlakové spojení. Z Prahy jezdí každé dvě hodiny vlaky Railjet Českých drah, které vás po 4 hodinách jízdy vysadí v centru města na novém vídeňském hlavním nádraží.

hauptbahnhof

Vídeň je známá především svými historickými památkami, které také vyhledává většina turistů. Nabízí však spoustu dalších zajímavosti, ať už známý zábavní park Prater, nákupní třídy, nebo architektonicky zajímavé moderní stavby.

viena1.jpg

Přestože jsem samozřejmě nemohl vynechat historické centrum města, má první cesta vedla na druhý břeh řeky do Donau city. To se nachází na levém břehu Dunaje a převažují zde moderní, zpravidla kancelářské budovy. Vedle Donau city pak leží park Donaupark z něhož se tyčí televizní věž Donaturum.

5_final

Pokud nechcete chodit jen po památkách, je návštěva Donau city zajímavá alternativa. Navíc leží na stejné lince metra U1 jako vídeňské hlavní nádraží, Prater nebo Karlsplatz. Ideální je vystoupit ve stanici Kaisermühlen.

1_final

Své kouzlo má samozřejmě i historická část města, která mi dost připomínala Prahu a podobná je zde krom architektury i atmosféra.

3_finalVětšina památek v centru je umístěna v jakémsi okruhu a stačilo mi na ně v kombinaci pěší chůze a metra pár hodin (včetně pauzy na oběd).

 

8_final

Jednou z dalších zajímavostí je budova spalovny a teplárny Spittelau, která sousedí se stejnojmennou stanicí metra. Autorem barevné fasády je umělec Friedrich Hundertwasser, který je autorem i dalších zajímavých objektů.

A jelikož jsem měl stále ještě spoustu času a památky mi opravdu stačí projít jen letmo, přišel čas na nákupy. Vydal jsem se po Kärntner Strasse, která je kousek od Státní opery a prošel i přilehlé boční uličky. Je tu nejen spousta luxusních obchodů, ale cestou jsem narazil i na Zaru, COS a nakonec jsem nejvíc věcí pořídil ve Forever 21. Pokud chcete mít více klidu, je lepší tudy projít ráno, nebo v poledne, kdy jsou ulice prázdnější.

9_final

Samozřejmě také nesmím zapomenout na Mariahilfer Strasse, plnou luxusních butiků. Ve Vídni se dá také nakupovat v shopping centrech, jako je např. G3 Shopping Resort, kde najdete i profláklý Primark. Tam jsem ale nejel, protože v nejhorším máme přeci jeden „za rohem“ v Drážďanech (ty jsem stihl nedávno také navštívit, ale o nich až v některém z dalších článků).

vienna_versace

Co se týče dopravy, je na tom Vídeň podobně jako Praha. Nejlepší dopravou je určitě metro, které i v sobotu jezdí v celkem příznivých intervalech, na rozdíl od Prahy (na většině linek metra jsem se setkal se 4 minutovým intervalem). Vídní jezdí také spousta tramvajových linek, autobusů a vlaky S-bahn. Já osobně jsem si vystačil pouze s přepravou metrem. Jízdné se liší podle typu jízdenek, celodenní jízdenka vyšla na 7,60 EUR a ke koupi je např. v síti automatů, u kterých jde dokonce navolit jako jazyk čeština.

vienna_tram

Přestože jsem toho stihl poměrně hodně, za jeden den určitě nelze projít úplně vše, takže i Vídeň nechávám dále otevřenou a hodlám se sem v budoucnu ještě vrátit (třeba na vánoční nákupy).

prater

6_final

2_final

4_final

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s