7 důvodů, proč nosím černou

Kdo mě zná, ví o mě, že rád nosím černou barvu. Často také slýchávám různé poznámky, proč zrovna černá, že to je depresivní apod. Samozřejmě nosím i jiné barvy, ale je pravda, že černá v mých outfitech převládá. Když si pak náhodou vezmu jinou barvu, jsou naopak všichni udivení. Takže tady je mých 7 důvodů proč rád nosím černou.

1/ Jednoduchost 

V jednoduchosti je krása a vzít celý černý outfit je tak snadné. Nemusíte přemýšlet, zda jednotlivé kousky spolu ladí, či nikoli a jediné dilema tak může být, jestli zvolit krátký, nebo dlouhý rukáv. Monochromatický outfit také nebude působit tolik rušivě. Černá barva též skvěle ladí s většinou jiných barev (viz další kapitola).

5_final

2/ Kombinovatelnost

Znáte snad lepší barvu, s níž ladí většina ostatních? Možná ještě bílá, což je protipól černé a v kombinaci s černou tvoří kontrast, který nikdy neomrzí. Černá se dá ale kombinovat téměř se všemi barvami a pokud si nevíte rady a trváte na některé barvě, v kombinaci s černou většinou neuděláte chybu. Pro mě asi nejoblíbenější kombinací je all black outfit a k tomu bílé (nebo také červené, modré…) tenisky.

1_final

3/ Nadčasovost

Jsou barvy a barvy, ty se pak dělí na nadčasové a sezónní. Znáte to, na molech se na danou sezónu objeví barva, kterou by vás ani nenapadlo běžně nosit. Z přehlídkových mol ji pak přeberou celebrity a influenceři a nakonec se objeví v kolekcích většiny řetězců. Takovou barvou je třeba růžová, kterou by si před pár lety pořídil málokdo a teď je vidět na spoustě lidí. Naopak jsou barvy, které prostě zůstávají bez ohledu na sezónu a protože jsou nadčasové, vydrží nám napříč obdobími. A černé triko, nebo mikinu, budete určitě nosit i za několik let, což se o některých barvách říci nedá.

 

Processed with VSCO with f2 preset

4/ Styl

Toto platí nejen u oblečení a bot, ale třeba i u aut. Ne nadarmo bývají luxusní vozy často černé a to samé platí i o společenských oděvech. Černé sako bude ve společnosti vypadat vždy exkluzivněji než šedé, modré, či jakkoli jinak barevné. U neformálního oblečení to je podobné, černé skinny s černým tričkem, nebo košilí, budí určitě luxusnější dojem, než třeba modré s barevným trikem. Černá také často stírá rozdíl mezi lacinými a drahými věcmi.

final2.jpg

5/ Silueta

To, že černá zeštíhluje, je známá věc. Černá je obecně lichotivá k nedokonalostem postavy a nemusíte být zrovna tlouštík, přesto černá obvykle padne lépe, než totožná věc v jiné barvě. Navíc tolik nepoutá pozornost, což je někdy k nezaplacení.

1_final3.jpg

6/ Jistota

S černou barvou obvykle nešlápnete vedle. Pokud přemýšlíte co si vzít na večírek, do divadla nebo na schůzku, černá je sázka na jistotu. Není nic horšího, než ten nejistý pocit, že jste si na sebe vzali něco nevhodného a celý den si pak říkáte, jestli ta růžová byla opravdu vhodná volba. To samé je když cestujete, na černé navíc není tolik vidět několikahodinové sezení v letadle, nebo autě a když na konci cesty vylezete, pořád vypadáte celkem upraveně.

final (3)

7/ Tvůrčí lidé nosí černou

Architekti, umělci, návrháři.. většina z nich nosí černou. Samozřejmě pár výjimek se vždycky najde, ale pokud se podíváte na většinu z nich, černá převládá. Důvody se mohou různit, ať už je to únava z barev, se kterými pracují, nebo potřeba nevynikat vizáží nad svými výtvory. Černá většinou také lépe vystihuje jejich osobnost a prostě se v ní lépe cítí.

 

Processed with VSCO with f2 preset

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s