One day trip – Mnichov

Uplynulý víkend jsem si opět udělal výlet a v mém travel plánu odškrtnul další položku. Tentokrát šlo o hlavní město Bavorska – Mnichov. Mnichov, přestože má svou historii a památky, je také hlavním sídlem BMW, což byl jeden z prvních cílů mé návštěvy.

img_3067.jpg

Do Mnichova jsem vyrazil nakonec vlakem, protože díky mé tendenci vše odkládat zražily letenky nad přijatelnou mez. Do Mnichova se dá také celkem v pohodě dojet autobusem, který je dokonce o hodinu a půl rychlejší. Připojení k Wi-Fi, pohodná první třída a jídelní vůz pro mě byly ale příznivější. Navíc jako u většiny evropských měst jezdí vlaky přímo do centra.

marienplatz_munich.jpg

 

Další důvod, proč jsem jel zrovna do Mnichova, jsou stanice metra, na jejichž vzhledu pracovala spousta známých designérů a architektů a já tu prostě musel pořídit pár fotek na Instagram.

munich_metro.jpg

Jinak celodenní lístek MHD pro zónu 0 vyjde na 6,60 EUR a stačí i na cestu do Olympia parku nebo BMW muzea.

ubahn_munich.jpg

Památky jsem tentokrát nechal až nakonec, kdy už jsem se jen tak coural městem. Výhodou je, že jsou skoro všechny v blízké vzdálenosti od vlakového nádraží.

munich3.jpg

A na závěr? Určitě navštivte BMW muzeum. A příště fakt poletím letadlem, cesta vlakem se děsně vleče, hlavně díky tomu, že se 3x mění lokomotiva. Na druhou stranu, v jídeláku jsem se opravdu dobře najedl 😀

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s