One day trip – Milano

Další položka mého travel plánu splněna. Milano bylo zároveň mojí první návštěvou Itálie – ano, je to tak, nikdy jsem ještě nebyl v Itálii, ani na dovolené. Jinak Milano je druhé největší italské město a také jednou z módních metropolí.

Milano

Do Milana jsem vyrazil, jak jinak, letecky a protože sbírám míle u ČSA, byla volba společnosti jasná. Do Milana však létá i spousta nízkonákladových aerolinek a díky tomu jsou ceny letenek opravdu nízké. Někdy dokonce vyjde letenka levněji, než cesta vlakem z letiště do centra.

Milovníci památek a historie si tu určitě přijdou na své. Mě ale spíše zajímá život a atmosféra města. Proto jsem vzal památky celkem letmo a spíše se toulal ulicemi, chodil po shopech a samozřejmě jsem nemohl vynechat ani italskou pizzu.

Piazza di Duomo

Z památek jsem navštívil náměstí Piazza del Duomo, kde je stejnojmenná vyhlášená katedrála a také Galerie Viktora Emanuela II. Kousek odtud je pak opera La Scala a od ní za 15 minut dojdete k hradu Castello Sforzesco.

Duomo

Milano má i svůj Mannhattan, který se jmenuje Porta Nuova a nachází se kousek od nádraží Garibaldi.

IMG_4271

Samozřejmě jsem nevynechal obchody, například v Galerii Viktora Emanuela II. najdete luxusní značky Prada, Versace, Louis Vuitton nebo Armani. Spousty obchodů a butiků lze najít i v přilehlých ulicích, vedoucích od Piazza di Duomo, a to nejen luxsních. Cestou jsem potkal třeba Bershku, dva Footlockery nebo Pull and Bear.

Galeria Vittorio Emanielle

Nákoupil jsem ale nakonec až při návratu na letišti, kde je spousta obchodů. Celkem mě překvapilo, že tu byla i Zara (a měli slevy). Musíte však letět z letiště Malpensa, ne z low cost Bergama, tam to bude pravděpodobně, co se týče butiků, slabší 😀

Galeria Vittorio Emanuelle

Jinak co se týče dopravy, z letiště je nejpohodlnější a nejrychlejší volbou vlak, který vás doveze na metro. V centru města dominují hlavně tramvaje, z nichž některé jsou opravdu historickými kousky.

tram-milano.jpg

Samozřejmě ideální doprava po městě je metro a celodenní jízdenka mě vyšla na 4,50 EUR. V horkých dnech se vyplatí počkat v metru na novější soupravu, která má klimatizaci. V době mé návštěvy bylo kolem 35 stupňů, takže jsem se chodil chladit do metra celkem často 😀

La Scala

A dojmy? Milano je krásné město, pokud máte rádi Itálii, nelze jej vynechat. Určitě si nechte nějaké peníze na nákupy a nezapomeňte na italskou pizzu. Jediné, co mi vadilo v centru města, jsou obtěžující Afričani, kteří na každém rohu nabízí (teda spíše vnucují) různé cetky. Na ně docela zabralo nechat si v uších sluchátka od MP3 přehrávače, což budí dojem, že nejste turista (že mě to nenapadlo hned). 😀

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s