Jak důležitý je konzistentní obsah na sociálních sítích

Protože měl můj první článek na téma sociální sítě celkem ohlas, pokusím se o další podobné téma. Tentokrát se však netýká jen Instagramu, ale i dalších sítí, na kterých jsme aktivní.

Konzistence může znamenat soulad, soudržnost, nebo také v případě obsahu kompatibilitu. Pokud začínáte, nebo chcete publikovat aktivněji, je dobré si předem určit téma, kterého by se měl profil držet. Důležitost se může lišit i tím, zda se profily týkají osoby, nebo firmy. Firmy ale řešit do hloubky nebudu, těmi se zabývá spousta marketérů a specialistů na sociální sítě a na internetu najdete spoustu článků na toto téma.

Ať už se jedná o soulad obsahu napříč jednotlivými sociálními sítěmi, nebo v rámci jednoho profilu, v případě širšího spektra zájmů se doporučuje zúžit rozsah maximálně na 3 oblasti, i ty by však měly alespoň něčím vzájemně souviset. Samozřejmě, pokud jste celebrita, bude celkem jedno, co sdílíte. U ostatních však platí, že čím více odbočíte od tématu profilu, kvůli kterému vás většina lidí sleduje, tím více můžete ztrácet followers.

Pete_Brandy

Když uvedu příklad, máte-li hlavní téma profilu třeba animals, lze předpokládat, že většina aktivních sledujících má obecně zájem o přírodu. Když chcete téma náplně profilu rozšířit, můžete přidat příspěvky z podobných oblastí a když začnete dávat fotky přírodních scenérií, sledující se asi zlobit nebudou. Pokud se ale vaše zájmy změní a začnete fotit například letadla, je celkem možné, že časem dojde k úbytku likes a sledujících.

U instagramu je také vhodné udržovat si celkový vzhled profilu. Nemusí jít jen o to, sladit barevně fotky do podobného tónu. Často stačí jen jednotný formát, takže když děláte obdélníčky, snažte se držet linii, nebo prostě zůstaňte u čtverečků. V opačném případě může profil působit chaoticky. I tady ale záleží na tom, kdo jste a celebritě, či influencerovi, spoustu nedostatků followeři odpustí.

IMG_6417

V tomto ohledu mám bohužel i vlastní zkušenost. Původně jsem na FB a instagramu získal většinu followers v mém DJském období a lidé mě sledovali především proto, že je zajímaly fotky z akcí, možnost volných vstupů na parties a nahrávky mých DJ setů. Když jsem pak přišel s mou značkou oblečení, zpočátku jsem ztrácel sledující celkem rychlým tempem, protože jsem jaksi nevychytal plynulost přechodu na jiné zaměření profilu. Momentáně podobnou situaci zaznamenávám také na mém Instagramu v souvislosti s mým cestováním, přestože se to snažím skloubit s outfity.

A na závěr ještě maličkost. Je důležité být sami sebou a neřešit, co by mohlo být zrovna pro sledující atraktivní. Není nic lepšího, když si získáte takové sledující, které zajímáte hlavně jako osoba, to už pak může být jen krůček k tomu, stát se třeba influencerem.

IMG_6418

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s