One day trip – Amsterdam

Před dvěma týdny jsem se vydal na další (bohužel už předposlední) cestu z mé letní One day trip série a navštívil Amsterdam. A jelikož jsem byl v Amstru poprvé, snažil jsem se co nejvíce nasát atmosféru města, pořídit hodně fotek a navštívit co nejvíce zajímavých částí města.

iamsterdam.jpg

První, co mě po příletu upoutalo, je všudypřítomný odér marihuany, která se kouří téměř všude, včetně prostoru před letištní halou. Ne, že by člověk nebyl zvyklý z některých pražských ulic a klubů, jen je tu menší rozdíl – v Amstru je to legální. Jinak je město příjemné svým prostředím i klimatem a v den mé návštěvy byla jasná obloha a skvělých 22 stupňů.

amsterdam_chanel_.jpg

Jelikož Amsterdam nemá žádnou hlavní dominantu, atrakcí je vlastně město jako celek a jeho specifická atmosféra. Díky tomu jsem nemusel řešit, jestli stihnu navštívit nějaké konkrétní zajímavosti.

Amsterdam_bike

Vzhledem k tomu, že jsem jel z letiště vlakem, jako výchozí bod jsem zvolil nádraží Centraal Station a vyrazil proti směru hodinových ručiček na okruh městem podél jednoho z mnoha kanálů.

Chvilku mi sice trvalo se zorientovat, ale nakonec jsem za pomocí mapy v telefonu stihl opravdu spoustu míst, aniž bych nějak výrazněji bloudil. Stačilo se držet některého z hlavních kanálů.

Amsterdam je město, které by měl každý navštívit hlavně pro jeho nezaměnitelnou a uvolněnou atmosféru. Pokud se vyhnete profláklým místům, dá se celkem v pohodě uniknout davům turistů, někdy stačí jen projít o jeden kanál vedle. Čemu se ale nikde nevyhnete, je spousta cyklistů, křeří mají téměř všude přednost.

Přestože je Amsterdam historické město, stačí dojít k pobřeží a narazíte i na spoustu moderních staveb. Většina jich je ale na druhém břehu a je potřeba se tam dopravit některou z lodí.

Amsterdam_me

K dopravě po městě je nejvhodnějším prostředkem určitě kolo, které lze půjčit v některé z mnoha půjčoven. Je zde také několik linek metra (většina ale jede mimo centrum), jezdí tu i tramvaje a busy a součástí městské dopravy je také spousta lodních linek.

A na závěr? Město co má atmosféru, uvolněná pravidla a spoustu zajímavostí. Je to také jedno z míst, kam bych se chtěl někdy v budoucnu ještě vrátit, určitě ale na víc dní.

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s