7 nejotravnějších typů lidí na Instagramu

Nevím jak ostatní, ale já osobně se občas setkávám na Instagramu s lidmi, kteří mi někdy pijí krev. Bohužel často se ani nemusí jednat o uživatele, které sledujete a tito lidé dokáží  Instagram pěkně znepříjemnit (jako by nestačily nepříjemnosti ze strany samotného instagramu). Tady je tedy 7 podle mého nejhorších typů insta lidí. Pokud máte další tipy, klidně mi je napište do komentů, nebo třeba na Instadirect.

1/ Naklikávači

Asi to zná každý, někdo vám dá follow a pokud jeho profil není na první pohled fake, dokonce jeho fotky jsou celkem pěkné, follow mu opětujete. Jen to uděláte, daný profil vás přestane sledovat (někdy hned, někdy třeba po týdnu), ale za pár dní vám dá ten follow znova. Většinou se jedná o člověka, který se takto snaží nahnat (naklikat) co nejvíce followers, proto takovým říkám naklikávač.

A co s ním? Pokud dostanete follow od uživatele, který sleduje několikanásobně méně lidí, bude to nejspíš tento případ. Naklikávač také většinou ani nelikne žádnou fotku a rovnou dá follow, proto je dobré mu jej neopětovat.

2/ Feed spameři

Většinou to bývají uživatelé, kteří jsou na Insta méně aktivní, tudíž ani nepostují pravidelně. Často to jsou lidé, které sledujete jen proto, že se s nimi znáte osobně a nechcete jim proto dát unfollow. Problém u těchto lidí je, že většinu nemají co postovat a pak si jednou za čas vyrazí třeba na dovolenou, nebo na výlet s rodinou (ano, většinou už mají i rodiny). O fotky z výletu / dovolené se chtějí samozřejmě pochlubit. Bohužel to neudělají formou jedné fotky, ani nepoužijí multipost. Pěkně vám tam nasází sérii fotek jednu po druhé. Koho by pak bavilo rolovat feed a mít na něm po sobě 10 příspěvků od jednoho uživatele, často z jednoho místa, nebo ještě horší, sérii 10 selfies z různých úhlů. Pokud někoho takového mezi sledovanými máte a spamuje často, asi nepomůže nic jiného, než ho přestat sledovat.

3/ Pisálci

Tito lidé mi pijí krev asi nejvíce. Většinou jde o lidi, co vás nesledují, ale v případě nějakého postu si vás „vyhlédnou“ na základě hashtagu, nebo umístění polohy. Co je horší, aniž by dali follow, nebo like u fotky, rovnou napíšou do directu. Zpravidla (alespoň u mě) jsou to lidé z Jižní Ameriky nebo Asie a rovnou napíší v jejich jazyce. A jak rychle se ozvou, tak rychle je to většinou přejde. Najdete tu ale i zabíječe času, kteří vás sice sledují, ale píšou, když se zrovna nudí a pak třeba měsíc nereagujou. U první skupiny (nefollowerů) naštěstí direct pošle nejprve žádost, kterou nemusíte přijmout. U followerů je pak lepší těmto lidem neodepisovat, případně, pokud jsou to kamarádi, je nasměrovat třeba na Watsapp.

4/ Storkovači

Podobná sorta lidí, jako jsou spameři, jen nezahlcují feed, ale instastories. Proklikat se pak přes jejich stories k dalšímu člověku je celkem opruz. Znám lidi, co nemají problém nasázet třeba 20 příspěvků za den. Asi je lepší jejich stories rovnou přeskočit a nebo zvážit, zda má smysl je vůbec sledovat.

5/ Komentátoři a označovači

Někdy jsou to opravdoví lidé, ale mnohdy se jedná o roboty. Dáte post, otagujete a najednou máte spousty komentů typu „getmorefollowers“ nebo „watch my profile“. Takové se vyplatí rovnou zablokovat, ikdyž časem jim Instagram stejně jejich profil blokne. U „živých“ uživatelů pak nejčastěji koment = smajlík, či jedno slovo typu „nice“. Tady už asi záleží, od koho je, pokud dali like na fotku, prostě mu hodím like na koment, nebo ignoruju 😀

6/ Vysílači

Lidé, kteří mají tendence stále dělat na instagramu živá vysílání. Z mého okruhu neznám nikoho, koho by tato živá vysílání zajímala. Insta je mobilní aplikace a spousta uživatelů ani nemá náladu, když je mimo domov, sledovat živé vysílání na stories, zvláště na datech. Už jen upozornění, že někdo vysílá živě, je otravné a naštěstí se dá tato notifikace vypnout.

7/ Úchylové

Tato kategorie není tak obvyklá, ale občas se s nimi setkáme. Většinou jde o lidi, co nejsou ani mladí, ani ničím atraktivní, ale mají sebevědomí. V horším případě zasílají do directu nahé fotky v domnění, že jim je budete opětovat. Druhou skupinou jsou pak ti, co dávají různé nechutné fotky rovnou na feed. A po pravdě, já osobně nemám náladu na vypaseného týpka v tangách, nehledě na to, že není příjemné, když na vás taková fotka vyskočí třeba v MHD, plném lidí. Tady za mě jednoznačně unfollow, nebo rovnou block.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s