Weekend trip – Valencia

V září jsem uzavřel moji letní kapitolu One day trips, tj. výlety po Evropě, co se dají absolvovat „na otočku“. Tím jsem ale neskončil s cestováním, jen jsem přešel na víkendové pobyty.

První z mých víkendových výletů jsem zavítal do Španělska a ač jsem původně chtěl do Barcelony, ceny letenek rozhodly trochu jinak.

valencia-center.jpeg

Valencie je třetím největším městem ve Španělsku, ležícím na pobřeží Středozemního moře a podle průvodců nabízí 300 slunečných dnů v roce. V době mé návštěvy na konci září tu bylo stále ještě 29 stupňů a téměř jasná obloha.

Na cestu do Valencie jsem využil dobré ceny letenek od Eurowings a jelikož rád létám, nevadil mi ani přestup v Düsseldorfu, díky kterému se mi načetlo více mil do mého Miles and more účtu u Lufthansy. Zpátky jsem pak využil přímý let Smartwings, které z Prahy do Valencie létají v sezóně několikrát týdně. Ubytování jsem si našel přes Booking.com přímo v centru a pokoj s vlastní koupelnou, ikdyž malý, jsem pořídíl do 1.000,- CZK.

streets-of-valencia.jpeg

Valencie je město s historií, proto tu najdete spoustu zajímavých staveb a výhodou je, že skoro celé historické centrum je hezky pohromadě a dá se projít v klidu za hodinu (mojí rychlochůzí každopádně).

valencia4.jpeg

Je tu i spousta dalších zajímavostí, jako bývalé koryto řeky, které je plné zeleně, a sportovišť. V jeho ústí se nachází komplex moderních architektonicky zajímavých budov, kde je např. Oceanárium, palác umění, zimní zahrada Umbraculo, sál L’Àgora, kino L’Hemisfèric či Vědecké muzeum prince Filipa.

valencia-park.jpeg

Na své si přijmou i shopping maniaci, jako jsem já. Hlavně španělské značky, jako je Zara,  nebo Pull and Bear, jsou tu opravdu o dost levnější a proto jsem měl celkem problém na cestě zpátky, abych vše narval do příručního zavazadla. Nesmím také zapomenout na pláže, protože moře a koupání prostě k Valencii patří.

Valencia sea

Další výhodou Valencie je doprava. Z letiště do centra jezdí klimatizované metro, kterým se také v kombinaci s tramvají dostanete k pláži a do přístavu. Další podstatnou věcí pro (především pro online závisláky) je mobilní signál v celé trase metra. A hlavně, metro má i o víkendech daleko lepší intervaly, než třeba v Praze. Jezdí tu i autobusy, ale ty jsou dle mého zbytečné, protože se dá skoro všude od metra dojít pěšky.

Valencia in port

Valencie pro mě byla opravdu milým překvapením, už jen z toho důvodu, že jsem si prodloužil léto. Navíc je tu celkem klid, ceny jsou nižší než v Barceloně a všude je poměrně blízko. Celý můj pobyt měl jen jediné negativum – měl jsem zde zůstat déle.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s