Narozky v Monte Carlu

Na mé říjnové narozeniny jsem přemýšlel, čím si udělat radost a jednou z možností byla letenka. Tento nápad jsem okamžitě akceptoval a začal hledat destinaci, kam se podívat. Jelikož šlo jen o víkend, výběr se zúžil na několik evropských měst a z 5 kandidátů nakonec vyhrálo Monte Carlo, kam jsem se chtěl už delší dobu podívat.

monte-carlo-flag.jpeg

 

Vzhledem k tomu, že Monte Carlo nemá žádné vlastní letiště a obecně je i celkem drahé, zvolil jsem celkem užívanou variantu blízkého Nice. Nice má nejen vlastní letiště, ale také mimo sezónu přijatelné ceny ubytování a hlavně nabízí pravidelné vlakové i autobusové spojení s Monacem.

monte carlo plane

Na cestu z Nice jsem zvolil vlak, na nádraží v Carefouru nakoupil pití a jídlo na cestu (protože v Monacu je draho) a za necelou půlhodinku jízdy jsem dorazil na nádraží Monte Carlo, které se celé nachází ve skále.

monte-carlo-train-station.jpeg

Když se mi podařilo vymotat se z nádražních chodeb, vyjel jsem výtahem přímo do ulic města. Nejdříve jsem vyrazil najít nějaké místo s výhledem a pokaždé, když jsem myslel že jsem hodně vysoko, byla za rohem další ulice do kopce, nebo další schody. Monte Carlo je z větší části v kopcích, takže pokud chodíte pěšky, déte si pěkný výšlap.

monte-carlo-view.jpeg

Dobré je, že se dá město projít za půl dne a popravdě jediné místo, které mě bavilo, byl přístav. Jinak je město plné luxusních obchodů, jachet, turistů a pěkných aut. Tolik Rolls Royců jsem za jeden den nepotkal ani v Londýně 😀

monte-carlo-y3.jpeg

Kam jsem ale nešel, bylo casino. Jednak by mě tam vzhledem k outfitu nepustili a navíc nejsem stoupenec hazardu. Nejvíc času jsem strávil v přístavu, který je plný jachet a kotvila tu i jedna velká výletní loď. Nakonec jsem ani nezůstal do večera a ještě odpoledne se vrátil do Nice, protože mě vzhledem k počasí lákalo zajít ještě na pláž.

monte-carlo-yachts.jpeg

Co se týče dopravy, Monte Carlo nemá metro, ani tramvaje a jezdí tu pouze autobusy. Vzhledem k tomu, že se dá město celé projít pěšky, není potřeba využívat MHD. Nádraží je navíc uprostřed města, jen se celkem špatně hledá a je nutné sledovat ukazatele. Jinak zpáteční jízdenka na vlak stála 7,80 EUR a pokud zvolíte autobus linky 100 z centra Nice, vyjde cesta ještě levněji než vlak. Vlakem se dá podle známých, co sem jezdí častěji, jezdit i bez jízdenky, protože je nikdo nekontroluje (jen mě se nechtělo riskovat).

monte-carlo-park.jpeg

A shrnutí? Zajímavý jednodenní výlet do neobvyklého města, keré ale podle mě trochu postrádalo atmosféru. Z celého třídenního pobytu mě bavilo více Nice, respektive dlouhá promenáda, lemovaná pláží a také hlavní třída plná obchodů, díky které jsem měl problém před cestou zpět všechno narvat do palubního kufříku:D

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s